Przetestuj zegarek Polar V800

Każda aktywna fizyczność jest dobra dla naszego zdrowia. Bz względu na to czy są to wieczorne spacery, bieganie, czy zawodowe uprawianie sportu ruszać się należy zawsze, o każdej porze roku oraz w każdym wieku. Człowiek który się nie rusza się częściej zapada na różnego rodzaju choroby cywilizacyjne. Najłatwiej jest po prostu codziennie spacerować. Dla osób którym to nie wystarcza dobrym rozwiązaniem będzie bieganie. Bieganie jest treningiem cardio podczas którego zużywa się tlen, a dokładniej tłuszcz spala się w obecności tlenu. Aby zacząć spalać tłuszcz potrzebny jest minimum 40 minut treningu. Osoby które pragną zgubić zbędne kilogramy powinny biegać w zakresie 60 70% tętna maksymalnego. Pokonywanie długich dystansów w tym zakresie tętna spowoduje, że efektywnie będzie można schudnąć. Taki zakres tętna to średnio od 130 do 150 uderzeń serca na minutę.

W jaki sposób można kontrolować tętno podczas biegania?

Bardzo przydatnym do tego urządzeniem jest pulsometr. Można kupić w każdym sklepie sportowym, różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale również funkcjami. Czy lepiej postawić jest na proste urządzenie czy zdecydować się na wielofunkcyjny zegarek?

Wszystko zależy od tego w jakim celu będziemy go wykorzystywali. Jeżeli ma to być wyłącznie pulsometr służący do mierzenia tętna nie ma co przepłacać i można kupić najtańszy pulsometr, ale taki który będzie dokładnie wskazywał puls. Jeśli chcemy mieć urządzenie wielofunkcyjne z innymi przydatnymi funkcjami warto rozejrzeć się w kategorii zegarków sportowych. One często mają bogatą liczbę funkcji umieszczonych w jednym urządzeniu, co jest niezwykle wygodne. Takim urządzeniem jest na przykład zegarek Polar V800 HR. Jest to zegarek z wbudowanym gps-em posiada funkcję Smart coaching. W zegarku tym znaleźć można takie funkcje jak:

  • zliczanie zrobionych kroków w ciągu całego dnia. Liczba kroków szacowana jest na podstawie intensywności, częstotliwości oraz regularność ruchów nadgarstka
  • czas oraz jakość snu które są czynnikami niezwykle istotnymi dla codziennego samopoczucia
  • czas aktywności czyli zegarek pokazuje łączny czas ćwiczeń wykonanych w ciągu doby
  • całodobowy pomiar aktywności. Jest to funkcja która pozwoli monitorować codzienną aktywność na różnych poziomach intensywności: bez przerwy, 24 godziny, na dobę 7 dni w tygodniu.

Zegarek posiada również powiadomienie o braku aktywności. Ma on również wiele funkcji treningowych takich jak timer interwałów, treningi interwałowe z podpowiedziami, ręczne oraz automatyczne okrążenie, przypomnienie treningowe. Wbudowany GPS w zegarku polar jest niezwykle przydatny. Dzięki niemu można nawigować w oparciu o zarejestrowany trasy, powrócić do punktu początkowego, określać przebyty dystans, prędkość, oraz tempo. Zaletą tego zegarka jest również wodoszczelność do 30 metrów. Zegarek ten współpracuje z urządzeniami mobilnymi poprzez aplikację Polar Flow.

Na stronie http://www.dobiegania.pl/elektronika-do-biegania-przetestuj-pulsometr-polar-v800-niebieski-hr-pas-do-mierzenia-tetna-tester-p-11069.html można skorzystać z opcji wypożyczenia oraz przetestowania zegarka Polar V800.

Jest to niezwykle atrakcyjna oferta dla osób, które jeszcze nie są zdecydowane i potrzebują dokładniej zapoznać się z urządzeniem.