Jak bieganie wpływa na kondycję psychofizyczną człowieka?

Bieganie jest popularną formą aktywności od dawna wiadomo że ma ono pozytywny wpływ zarówno na ciało jak i na duszę człowieka. Jednak kiedy ktoś proponuje nam tą formę treningu zastanawiamy się czy faktycznie warto jest biegać.

Niektórzy majążne obawy że nie mają kondycji że nie dadzą rady biegać że zaszkodzą swoim stawom i nie obawiają się że zbytnio rozbudują swoją masę mięśniową że uda staną się duże i masywne oraz łydki bardzo umięśnione Mitów na temat biegania jest wiele duża część z nich nie ma związku w ogóle z rzeczywistością w jaki więc sposób bieganie wpływa na ciało człowieka z pewnością Prawdą jest że podczas joggingu Angażuje się do pracy prawie 100% mięśni ten sport jednak nie powoduje ich zbytniego rozbudowania bieganie nie zniekształcić sylwetki wręcz odwrotnie regularne i systematyczne uprawianie tego sportu prowadzi do zwiększenia tkanki mięśniowej a zmniejszenia tłuszczowej wzmacnia się cały organizm. Trzeba pamiętać również o tym że kilogram mięśni zajmuje objętościowo mniej miejsca niż kilogram tłuszczu. Dlatego też czasami chociaż waga się nie zmienia to sylwetka staje się smuklejsza. Na efekty trzeba trochę poczekać Ale już po miesiącu ciało wyraźnie się odmieni organizm również musi przyzwyczaić się do tego aby spalać tkankę tłuszczową a nie mięśniową Dlatego dobrze jest uprawiać jogging według dobranego odpowiednio planu treningowego. Do czego przyda się dobry sportowy zegarek idealnym rozwiązaniem będzie zegarek Suunto ambit3 jest to wielofunkcyjne urządzenie które niezwykle przydaje się do treningów. Umożliwia śledzenie oraz udostępnianie w serwisach społecznościowych swoich osiągnięć oraz przygód sportowych ciekawą funkcją jest możliwość nagrania filmu na podstawie swojej przebytej trasy oraz możliwość jego udostępnienia znajomym zegarek Suunto ambit3 Sport można kupić w komplecie z pasem do mierzenia tętna na stronie http://www.dobiegania.pl/elektronika-do-biegania-pulsometry-zegarki-suunto-ambit3-sport-blue-hr-pas-do-mierzenia-tetna-p-9581.html w bardzo korzystnej cenie. Zegarek ten ma wbudowany między innymi:

 • stoper
 • minutnik
 • budzik
 • termometr
 • podświetlenie led
 • odwrócenie kolorów wyświetlacza
 • kompas cyfrowy
 • odbiornik GPS
 • wysokościomierz
 • rejestrator trasy GPS
 • chronometr
 • licznik interwałów.

Zegarek ten przydaje się nie tylko podczas biegania ale również idealnie nadaje się do pływania oraz jazdy na rowerze podczas pływania potrafi określić tempo oraz odległość na akwenach otwartych jak również Czas pływania według długości basenu zegarek ten określa również wydajność pociągnięć ramion ma również funkcję wykrywania stylu pływania z osobistą nauką stylu.

Warto zaplanować sobie swój trening z zegarkiem Sunnto Ambit. Zegarek wskazuje limity stref tętna, pokazuje szczytowy efekt treningowy, informuje o przekroczeniu ustalonych zakresów tętna. Rejestruje tętno nawet podczas pływania. Ciekawostką jest, ze telefon iPhone może służyć jako dodatkowy wyświetlacz zegarka.

Trening pod kontrolą osobistego trenera jakim jest zegarek Sunnto Ambit 3 Sport będzie niezwykle efektywny i przyjemny.