Gadżety elektroniczne dla biegaczy

Osobom które zaczynają przygodę z bieganiem często potrzebny jest tylko zegarek. A to dlatego, że początkujący zaczynają najczęściej od marszobiegów, muszą więc mieć świadomość ile czasu biegną, a ile maszerują. Z czasem przychodzi ochota na coraz to nowe gadżety, które umilą i ułatwią nie tyle sam bieg, co kontrolę pulsu, czasu, spalone kalorie.

Jakie są najpopularniejsze gadżety dla biegaczy?

  • Krokomierz- umieszcza się go przy pasku bądź przy butach, na skarpecie. Pozwala liczyć kroki. Zaawansowane modele krokomierzy oprócz liczenia kroków szacują liczbę spalonych kalorii oraz pokonany dystans. Jest to jednak niezbyt dokładny szacunek gdyż każdy ma trochę inną długość kroku. Zaletą jest niska cena.
  • Pulsometr– najczęstsze są z paskiem zakładanym na klatkę piersiową. Mogą również odczytywać tętno z nadgarstka bądź palca. Najprostszy model będzie mierzył tylko tętno w danym momencie. Natomiast te bardziej zaawansowane umożliwiają zaprogramowanie właściwego zakresu tętna. Wówczas pikaniem zostaniemy poinformowani o przekroczeniu granicy pożądanej strefy. Pulsometr może się przydać osobom, które wykonują treningi z wyznaczonym zakresem tętna.
  • Stoper w zegarku– ma możliwość łapania międzyczasów. Timer pozwala zaprogramować trening interwałowy.
  • GPS – Zegarek z funkcją gps-a to spory wydatek. W nowszych modelach bateria wystarcza nawet na 24 godziny.


Zegarek sportowy
Polar M400 to niezwykle przydatny gadżet. Ma wbudowaną funkcję GPS oraz całodobowy pomiar aktywności. Dzięki niemu można zarejestrować codzienną aktywność na różnych poziomach intensywności. Zegarek liczy kroki które zostały zrobione w ciągu dnia. Liczba kroków jest liczona na podstawie częstotliwości, intensywności oraz regularności ruchów nadgarstka. Aplikacja mobilna Polar Flow może pokazać również dystans obliczony na podstawie liczby kroków.

Kolejną ciekawą funkcją są zbierane informacje na temat czasu i jakości snu. Jak wiadomo wpływa na to wiele czynników takich jak stres, treningi, kondycja fizyczna. Analiza snu pokaże jaki wpływ mają na niego zmiany w codziennym życiu.

Przydatne bywa również powiadomienie dostępne w zegarku Polar M400 o braku aktywności. Zegarek daje sygnał po 55 minutach siedzenia. Po godzinie wyświetla się powiadomienie o braku aktywności.

Treningowe funkcje zegarka Polar M400:

  • zapisuje najlepsze wyniki oraz powiadamia kiedy rekord zostanie pobity;
  • sygnały dźwiękowe, powiadamiają kiedy należy przyśpieszyć a kiedy zwolnić;
  • jest możliwość ustawienia dwóch timerów dla ćwiczeń interwałowych;
  • ręczne oraz automatyczne okrążenia;
  • dowolna konfiguracja wyświetlacza tak aby pokazywał te informacje, które są potrzebne w czasie sesji treningowej. Wyświetlacz można konfigurować z poziomu komputera.

To tylko nieliczne z funkcji, które oferuje zegarek Polar M400. Oprócz tych wielu zaawansowanych funkcji zegarek posiada podstawowe jakie jak: podświetlenie, wyświetlanie daty oraz dnia tygodnia, godziny. Ponadto ma blokadę klawiszy oraz jest wodoszczelny do 30m.

Jest on kompatybilny z systemami Windows XP, Windows 7, Windows 8 oraz nowszymi, jak również z internetowym serwisem Polar Flow poprzez standardowy kabel micro-USB

Akumulator działa do 8 godzin treningu, a także do 24 dni w trybie wyświetlania czasu przy monitorowaniu codziennej aktywności. Akumulator ładuje się standardowym kablem micro-USB.

Warto zainwestować w zegarek Polar M400, gdyż jest to przydatna rzecz zarówno na co dzień, jak i podczas treningów. Sklep dobiegania.pl oferuje korzystne ceny oraz fachową pomoc. Eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania.