Ekwipunek każdego biegacza

W ostatnim czasie uprawianie biegania stało się modne. Coraz częściej usłyszeć można o organizowanych gdzieś w okolicy zawodach biegowych i coraz częściej na ulicach polskich miast zobaczyć można osoby, które bieganiu oddały serce. Trudno się temu dziwić. Bieganie to taka dyscyplina sportu, którą uprawiać może niemal każdy. Ponadto jest to aktywność ruchowa, która korzystnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale również na samopoczucie. Biegając można odpocząć od codziennych problemów, nabrać do nich przysłowiowego dystansu.


Wydawać by się mogło, że aby zacząć biegać, wystarczy po prostu wyjść z domu. Na początku można ubrać zwykły strój sportowy. Jednak gdy bieganie stanie się naszym hobby konieczne jest zaopatrzenie się w kilka nieodzownych rzeczy. Pierwszą i podstawową jest oczywiście obuwie Asics.

Należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru butów. Nie trzeba od razu kupować butów do biegania z górnej półki, najnowszy modeli, ale warto zainwestować w buty dobre, które pochodzą od sprawdzonego producenta. Tylko takie obuwie pozwoli  biegać bezpiecznie i ustrzec stopy oraz kolana przed nieprzyjemnymi kontuzjami. Dopiero po zaopatrzeniu się w profesjonalne obuwie można zainwestować w kolejne biegowe gadżety. Można kupić profesjonalny strój, pulsometr czy specjalny pas na wodę i przekąski. Ten ostatni przyda się podczas biegu na długie dystanse.

źródło: Dobiegania.pl