Dlaczego buty Asics są tak popularne na całym świecie?

Bieganie to sport w którym bardzo ważnym elementem ubioru biegacza jest obuwie. Dobrej jakości buty do biegania dla mężczyzn poprawiają komfort, podnoszą bezpieczeństwo, dzięki czemu bieganie jest bardziej przyjemne i mniej męczące.
Na rynku jest bardzo wielu producentów obuwia sportowego jednak jednym z liderów branży, a według niektórych źródeł niekwestionowanym liderem jest firma Asics. Ten japoński producent znany jest z produkcji wysokozaawansowanego technologicznie obuwia do biegania. O tym że produkty tej renomowanej firmy znalazły uznanie wśród wielu zawodowców świadczą liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane przez liczące się magazyny z branży sportowej, między innymi Runner’s World. Elementami, które pozwoliły firmie Asics osiągnąć tak wysoką pozycję w branży sportowej jest przede wszystkim wysoka jakość, niebanalne wzornictwo oraz bardzo dużo nowoczesnej technologii w całym procesie produkcji obuwia. Producent ten oferuje wiele modeli butów do biegania. Każdy biegacz, amator czy też profesjonalista, na pewno znajdzie coś dla siebie. Obuwie do biegania Asics oferowane jest na każdy rodzaj nawierzchni i na każde warunki pogodowe. Firma  dzięki innowacyjnym technologiom jest w stanie opracować nowoczesne obuwie, które pozwoli na komfortowe użytkowanie w każdych warunkach. Sekretem  butów tej firmy są nowoczesne materiały i systemy opracowywane przez technologów japońskiego producenta. Podeszwa FlyteFoam™ jest to rewolucyjna technologia produkcji podeszwy buta. Jest to nowoczesny materiał, sporo lżejszy od pianki EVA, co zapewnia bardzo dobrą amortyzację stopy, przez co nawet długie bieganie nie jest męczące. Kolejnym nowatorskim systemem opracowany przez ASICS jest Impact Guidance System pozwalający na zachowanie naturalnych ruchów stopy podczas biegania. Najbardziej chyba znanym i docenianym systemem stworzonym przez Asics jest Rearfoot and Forefoot GEL® Cushioning System. System wymiernie podnoszący komfort użytkowania polegający na amortyzacji i absorpcji wstrząsów podczas biegania. Jednostki Gel umiejscowione w podeszwie neutralizują wstrząsy w fazie wybicia i lądowania. Mizuno Wave to kolejna technologia łącząca w sobie dwie funkcje: stabilność i amortyzację. Zaprojektowana do każdego rodzaju biegania. Mizuno Intercool to system wentylacji umiejscowiony w środkowej części buta odprowadzający nadmiar wilgoci i redukujący ciepło z wnętrza buta. Z kolei AIRmesh to powłoka zapewniająca wysoką oddychalność i komfort wierzchniej części buta. Technologia ASICS FLUIDFIT® jest to element składowy buta złożony ze specjalnej, technicznej siateczki zbudowanej z elastycznych materiałów, co powoduje, że jest ona bardzo rozciągliwa i dopasowuje się do kształtu stopy. Dalsze modyfikacje tej technologii doprowadziły do powstania dwóch kolejnych elementów składowych cholewki obuwia. Usztywnionego 3D PRINT SKELETON, który zapewnia zróżnicowane i indywidualne trzymanie w zależności od potrzeb biegacza oraz materiału ENGINEERED MESH. Jest to dwuwarstwowy, bezszwowy materiał który charakteryzuje się doskonałą wentylacją i bardzo dobrą stabilnością.
Mnogość systemów i innowacyjne technologie sprawiają, że buty do biegania Asics są bardzo dobrym wyborem łączącym cenę i jakość.  Wiele interesujących modeli można znaleźć w sklepie dobiegania.pl.