Czy warto kupować specjalne buty do biegania?

Biegacze zarówno amatorzy jak i zawodowcy potrzebują niewątpliwie dobrego obuwia, które zapewni im stabilność i bezpieczeństwo podczas biegu. Dobrze dobrane obuwie do stopy to amortyzacja, ochrona i niewątpliwa wygoda przy pokonywaniu kolejnych dystansów.

Stopy są chronione, nie obciera je nic, nie męczą się tak bardzo jak w niewygodnych butach.

Bez problemu w sklepach sportowych można znaleźć buty specjalnie przeznaczone do biegania. Warto jednak nie kierować się jedynie wyglądem, nowoczesnym wzornictwem, ale przede wszystkim jakością. Zawodowcy z pewnością potwierdzą niezawodną jakość obuwia japońskiego producenta Asics. Buty do biegania Asics są na rynku od wielu lat. Producent ten wyróżnia sią wykorzystywaniem do produkcji obuwia zaawansowanej technologii, innowacyjnych technik oraz materiałów. Firma ta jest często wyróżniana oraz nagradzana przez sportowe magazyny. Buty Asics wyróżniają się niebanalnym wzornictwem, wysoką jakością oraz wieloma modelami do wyboru. Wybierać w różnych modelach mogą zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. W ofercie znajdują się buty przeznaczone w zasadzie do biegania w każdych warunkach pogodowych, oraz na każdym rodzaju nawierzchni. Wystarczy poprosić obsługę w sklepie o zaprezentowanie butów przeznaczonych na przykład do biegania po asfalcie. Innowacyjne technologie użyte do produkcji obuwia powodują, ze są one doskonale przyczepne, stabilne, świetnie zabezpieczają stopę. Nad każdym szczegółem pracują japońscy technolodzy. Nawet podeszwa FlyteFoam™jest wyprodukowana przy pomocy rewolucyjnej technologii. Materiał użyty do produkcji jest lżejszy od pianki EVA a nawet przy długim bieganiu nie męczy zbytnio stopy świetnie ją amortyzując.

Równie docenianym przez użytkownikiem systemem zastosowanym w obuwiu tej marki jest Rearfoot and Forefoot GEL® Cushioning System, którego zadaniem jest podnoszenie komfortu użytkowania przez amortyzację i absorbcję wstrząsów powstających przy bieganiu. Jednostki Gel znajdują się w podeszwie i świetnie neutralizują wstrząsy pojawiające się w fazie wybicia a następnie lądowania.

Biegacze wiedzą również jak ważne jest to aby stopa nadmiernie się nie pociła. Pot i mokre skarpetki mogą powodować powstawanie odcisków i otarć. Takim sytuacjom zapobiega system wentylacji Mizuno Intercool, który umiejscowiony jest w środkowej części buta, Odprowadza on nadmiar wilgoci i redukuje ciepło pochodzące z wnętrza buta. Również nawierzchniowa warstwa buta to system AIRmesh zapewniający oddychalność i komfort użytkowania.

To tylko niektóre z systemów, które zastosowane są w butach do biegania Asics.