Czy warto kupować odzież funkcyjną?

Kto powiedział, że biegać można tylko latem? Czy można biegać również zimą? Czy bieganie w niskich temperaturach może być przyjemnością? Czy biegacz komfortowo czuję się biegając na mrozie?

Z pewnością jeśli jest odpowiednio ubranym to na pewno tak. Bieganie w zimie również może być przyjemnością. Zimowe treningi mają bardzo ważne znaczenie dla podtrzymywania kondycji, dla poprawy wydolności organizmu. Odpowiednio dobrany strój pomaga zadbać o to, aby nie tracić zbyt dużej ilości ciepła. Zima jest porą roku kiedy to szczególnie należy zwrócić uwagę na to co się ubiera. Strój biegacza niewątpliwie powinien składać się z kilku warstw. Powinno to być ubranie tak zwane na cebulkę, kiedy to w przypadku, kiedy jest za ciepło można zdjąć jedną czy więcej warstw. Z pewnością warstwą podstawową nie powinna być bawełniana koszulka. Pomimo tego, że jest to materiał naturalny, dobrze wchłaniający wilgoć, to jednak zbyt długo wysycha. Warstwą podstawową powinna być techniczna koszulka z materiału, który będzie dobrze odprowadzał wilgoć. Kolejną warstwą jaką powinien założyć na sobie biegacz jest również techniczna z długim rękawem. Wierzchnią warstwą będzie odpowiedniego rodzaju kurtka bądź bluza wykonana z materiału chroniącego przed śniegiem, deszczem, ale również przed wiatrem. Również spodnie powinny być to dresy bądź legginsy, długie, ocieplane, takie, które nie krępują ruchów. Można również pokusić się o dwie warstwy, czyli cienkie legginsy i na nie założone spodnie dresowe. Wszystko zależy od temperatury panującej na zewnątrz. Konieczne są skarpetki oraz odpowiedniego rodzaju buty do biegania. Należy pamiętać, że różnie biega się po różnych nawierzchniach. Nie zawsze odśnieżony jest chodnik, czasami może być śliski, dlatego też trzeba pamiętać, aby obuwie dobrać do powierzchni, do terenu po którym będzie się biegało.

Wszyscy wiedzą, że dużą część ciepła traci się poprzez odkrytą głowę oraz dłonie. Dlatego też konieczne jest założenie czapki oraz rękawiczek na dłonie. Rękawiczki mogą być z polaru bądź innego materiału zawierającego membranę, nieprzepuszczające wiatru. Mając taki strój bieganie będzie o wiele przyjemniejsze nawet w temperaturze do minus 15 stopni. Warto wejść na stronę https://treningowy.pl/firm-pol-1308137287-Under-Armour.html i zapoznać się z ofertą odzieży sportowej Under Armour. Jest to marka amerykańska, znana na całym świecie. Powstała w 1996 roku. Marka ta sponsoruje kilkadziesiąt drużyn sportowych na całym świecie, sportowców w tym również niektóre drużyny z Polski. Firma Under Armour została założona przez dwóch przyjaciół: studenta Uniwersytetu w Merlin oraz kapitana Futbolu Amerykańskiego. Połączyli oni swoje siły oraz stworzyli markę rozpoznawaną na całym świecie. Odzież Armor jest bardzo dobrej jakości. W ofercie marki znajdują się koszulki z krótkim rękawem, z długim rękawem, bluzy sportowe, jak również torby sportowe, polary, spodnie do biegania, legginsy oraz wiele innych. Under Armour produkuje również bieliznę sportową. Odzież wykonana jest z tkaniny bardzo miękkiej w dotyku, która świetnie się sprawdzi zarówno na siłowni, jak i podczas innych treningów. System transportu wilgoci odprowadza pot na zewnątrz. Odzież posiada również technologię anti-odour. Z kolei płaskie szwy zapobiegają otarciom naskórka. Każda odzież Under Armour jest logowana. Na podanej stronie można ją kupić w niezwykle korzystnych cenach.

W zależności od modelu wykorzystywana jest techniczna tkanina, która chodzi oraz osusza ciało podczas uprawiania sportu, transportuje ona pot z powierzchni ciała na zewnątrz tkaniny, a to przyśpiesza znacznie jego odparowywanie. Pozwala to zoptymalizować temperaturę ciała oraz utrzymać je w świetnej kondycji podczas całego treningu.