Asics Gel-Trail-Tambora 4

Damskie buty do biegania Asics Gel-Trail-Tambora 4 to propozycja dla wszystkich kobiet, które szukają obuwia z przeznaczeniem do biegów terenowych, ale dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu sportem. Dlatego najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie wybór modelu, który sprawdzi się w codziennych wprawkach treningowych w niezbyt ekstremalnych warunkach. Linia Trial-Tambora została „odchudzona” z dodatkowych technologii amortyzująco-stabilizujących, by niepotrzebnie nie przeciążać buta.

Dla zachowania podstawowej i koniecznej amortyzacji w zupełności wystarczy opatentowany przez japońskiego producenta RearfootGel Cushioning System. Jak możemy przeczytać na dobiegania.pl, technologia żelowa jest prawdopodobnie najbardziej znanym rozwiązaniem stosowanym przez Asics. „Aby dostarczyć wrażenia możliwie największej absorpcji wstrząsów, jednostki Gel zostały strategicznie ulokowane w środkowej części podeszwy buta. Do systemu amortyzującego Asics Gel używa się różnych materiałów.

W zależności od funkcji jednostki Gel zawierają silikon zamknięty w poliuretanowych kapsułkach. Kształt jednostek Gel też jest precyzyjne projektowany w zależności od specyfiki funkcji i pozycji w podeszwie buta. System ten neutralizuje wstrząsy podczas fazy lądowania i przetaczania stopy wspierając proces chodu”. Trail-Tambora 4 jest więc obuwiem o wyposażeniu amortyzacyjnym, które zapewnia podstawową ochronę, a wewnątrz buta znajduje się wkładka, którą można zmieniać ze względów ortopedycznych. Fioletowo-żółta wersja kolorystyczna obecnie jest w promocji w serwisie dobiegania.pl.