Asics Gel-Super J33

Damskie buty do biegania Asics Gel-Super J33 to bardzo lekki but dla nadmiernych pronatorów. Jego zastosowania producent określa jako minimalistyczne i startowe, bo rzeczywiście jest to obuwie z najmniejszą ilością systemów amortyzacji i stabilizacji, jakie obecnie proponuje biegaczom Asics.

Zaprojektowane tak, by dawały możliwość odczuwania podłoża, a jednocześnie bardziej niż tradycyjne buty treningowe angażowały do pracy mięśnie i stawy. Zwolennicy tak zwanego biegania naturalnego uważają bowiem, że ich wzmocnienie zmniejsza ryzyko kontuzji w czasie uprawiania sportu. W Gel-Super J33 podeszwa piankowa stanowi konieczne minimum, gęstsze po wewnętrznej stronie buta, by niwelować pronację. W podeszwie mamy też do czynienia z technologią Fluid Axis, która inteligentnie dopasowuje się do kolejnych momentów w czasie wykonywania ruchu stopą, by zapewnić wymaganą na danym etapie stabilność. Producent zadbał o to, by obuwie było wytrzymałe, ale pianka podeszwy zewnętrznej (Light Ahar Sponge) jest maksymalnie lekka i nie powoduje strat energii.

Z kolei cholewka posiada bezszwowe wykończenie delikatnym materiałem w postaci siateczki, który „oddycha” i nie pozwala na przepocenie w czasie biegu. Do możliwie najlepszego odczuwania podłoża, jakie może zapewnić but, przyczynia się mały – sześć milimetrów – drop. Super J33to świetny wybór na krótkie treningi szybkościowe, obuwie uzupełniające dla zaawansowanych biegaczek. I można je kupić na wyprzedaży w sklepie do biegania.pl o połowę taniej.

źródo: http://www.dobiegania.pl/buty-do-biegania-meskie-c-115.html