Asics Gel-Kayano 21

Męskie buty do biegania Asics Gel-Kayano 21 można obecnie kupić na wyprzedaży w sklepie internetowym dobiegania.pl za 469 złotych. To obuwie treningowe, przeznaczone raczej dla osób z pronacją lub neutralnym ułożeniem stopy, którym zapewni najbardziej optymalną stabilizację.

Główna w tym zasługa podeszwy środkowej, którą wykonano z trzech różnych gęstości materiału SpEVA, przez co wkładka nie tylko amortyzuje uderzenia o podłoże, ale wspomaga stabilne ułożenie stopy, by zwiększyć tempo biegu. Również cholewka, której sznurowadła są równomiernie napięte na całej powierzchni by zniwelować ryzyko obtarć, idealnie dopasowuje się do kształtu stopy, przytrzymując ją we właściwej pozycji. Z kolei technologia podeszwy zewnętrznej Guidance Line, jeden z flagowych projektów Asics, wspiera cały proces naturalnego, właściwego dla danej osoby chodu w czasie przetaczania stopy. Technologia umożliwia butom harmonijne współdziałanie ze stopami zgodnie z ich naturalną linią chodu i chroni je przed kontuzjami dzięki temu, że idealnie kopiuje tor ruchu ludzkiej stopy. Pozwala więc utrzymać stopę w odpowiedniej pozycji podczas całego biegu, a obuwie przeznaczone jest nawet do bardzo długich biegów po nawierzchni asfaltowej.

Wreszcie system amortyzujący Asics Gel umieszczony w podeszwie środkowej, który pochłania większą część wstrząsów i to zarówno fazy wybicia jak i lądowania. Każda z jednostek Gel, w zależności od pozycji w podeszwie, ma unikalny kształt, wspierając dodatkowo cały proces długiego i męczącego biegu.